Prestiżaki

Prestiżowy Portal Prasowy

IT

Czym kierować się przy wyborze laptopa?

Przechadzając się po wielkich centrach handlowych oraz sklepach oferujących sprzęt komputerowy zauważyć można, iż liczba dostępnego obecnie sprzętu elektronicznego jest wręcz przytłaczająca. Fani gadżetów fakt ten przyjmują z radością, całe dnie przeszukując półki sklepowe w poszukiwaniu ulubionego modelu telefonu komórkowego czy też najbardziej wydajnego komputera stacjonarnego. Czym jednakże kierować się powinien mniej zaznajomiony z nowikami technologicznymi użytkownik pragnący nabyć odpowiedni zarówno do pracy jak i nauki laptop?

Jak mówią specjaliści z serwisu laptopów w Krakowie oklaptop.pl, przede wszystkim pamiętać należy, iż wygląd to nie wszystko. Prezentujący się najbardziej okazale komputer przenośny okazać się może jednocześnie produktem całkowicie nieprzystosowanym do naszych potrzeb. Z uwagi na ten fakt, pierwszą kwestią na jaką zwrócić powinniśmy uwagę są podzespoły komputera. Osoby pragnące nabyć laptop, który służyć będzie przede wszystkim do pracy przestudiować powinny informacje dotyczące

  • pojemności dysku twardego,
  • ilości pamięci RAM,
  • szybkości taktowania procesora.

Odpowiednia ilość dostępnego miejsca dyskowego pozwoli nam przechowywać wszelkie istotne dane w jednym miejscu bez konieczności przegrywania ich na zewnętrzne nośniki pamięci.

Wystarczająca ilość pamięci RAM (w chwili obecnej absolutnym minimum są 2 gigabajty RAM) umożliwi sprawniejsze przetwarzanie dużej ilości operacji, szczególnie w sytuacji, gdy często korzystamy z dosyć wymagających programów graficznych. Równie istotną rolę odgrywa także procesor odpowiadający za wydajną obsługę aplikacji.

W miarę możliwości zdecydować się powinniśmy na jego dwu-, cztero- lub nawet ośmiordzeniową wersję, jako że w takiej sytuacji będziemy mieć pewność, iż nawet wykonywanie kilkunastu operacji jednocześnie nie wpłynie negatywnie na szybkość pracy naszego laptopa.
Wybierając urządzenie przenośne mające służyć przede wszystkim do rozrywki, a więc oglądania filmów, słuchania i tworzenia muzyki, czy też grania w gry komputerowe, do powyższej listy istotnych podzespołów laptopa dodać musimy kartę graficzną oraz system chłodzenia.

Pierwszy z komponentów umożliwi właściwe wyświetlanie grafiki i pozwoli na utrzymanie płynności gier na satysfakcjonującym poziomie. Wydajny system chłodzenia pozwoli nam z kolei na wielogodzinne użytkowanie komputera bez obawy, iż się on przegrzeje. Jeżeli chcemy mieć całkowitą pewność, że żaden z elementów naszego sprzętu nie ulegnie awarii na skutek utrzymującej się w jego wnętrzu zbyt wysokiej temperatury, do nabywanego laptopa warto także dokupić podkładkę chłodzącą.
Ostatnią kwestią o jakiej nie powinniśmy zapominać jest przekątna ekranu komputera przenośnego. W sytuacji, gdy naszym priorytetem jest mobilność, warto pokusić się o urządzenie wyposażone w ekran o rozmiarach 15 lub nawet 13 cali. Gdy jednak większą wagę przywiązujemy do czytelności wyświetlanych treści, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór laptopa z ekranem 17-19 calowym. Biorąc pod uwagę wszystkie z wymienionych powyżej aspektów na pewno uda nam się wybrać sprzęt, który sprosta naszym codziennym wymaganiom!

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote