Prestiżaki

Prestiżowy Portal Prasowy

zdrowie

Pogotowie weterynaryjne może uratować życie twojego pupila

Psy, koty, świnki morskie, czy fretki…wszystkie te zwierzątka domowe wprowadzają w nasze życie ogrom radości i pozwalają zapomnieć o własnych smutkach oraz zmartwieniach. Nawet największy ponurak rozpogodzi się widząc wesoło merdającego ogonem psiaka, toczącego zażartą walkę z kłębkiem nici kota, czy radośnie biegające po klatce zwierzątko futerkowe. Dla wielu osób ich pupile nie są tylko i wyłącznie umilaczami czasu, a szybko stają się członkami rodziny darzonymi szacunkiem oraz miłością.

Niestety, tak jak reszta domowników mogą one zachorować, niejednokrotnie bardzo poważnie – całe dobro jakim nam obdarowują należy w takiej sytuacji wynagrodzić zabierając swoje zwierzątko na pogotowie weterynaryjne.
Instytucja taka zajmuje się nagłymi i poważnymi problemami zdrowotnymi naszych pupili, w których przypadku oczekiwanie na wizytę u tradycyjnego weterynarza mogłoby się skończyć znacznym pogorszeniem się symptomów chorobowych lub nawet śmiercią naszego towarzysza.

Jak mówi weterynarz Robert Mazur z pogotowia weterynaryjnego Vet-Mazur, korzystając z usług pogotowia weterynaryjnego możemy również wykonać szereg badań, które to pozwolą nam dokładnie określić stan zdrowia naszego psa, kota, czy chomika. Działające na terenie Polski jednostki tego typu oferują badania RTG, USG i EKG, leczenie internistyczne, czy nawet dentystyczne. Jeżeli nasz budżet na to pozwala, podjąć możemy także decyzję o wykonaniu dodatkowych zabiegów profilaktycznych, dzięki którym nasz pupil o wiele dłużej cieszyć się będzie nienagannym zdrowiem. Wymienić wśród nich można na przykład szczepienia ochronne, usuwanie pcheł i robaków oraz odczulanie.

Specjaliści pracujący na pogotowiu weterynaryjnym specjalizują się jednakże przede wszystkim w działaniach wymagających szybkiej i precyzyjnej reakcji, a więc kiedy konieczne jest łagodzenie skutków zatrucia, przeprowadzenie operacji płuc lub serca, jak też wykonywanie zabiegów stricte urologicznych. Warto wiedzieć, iż profesjonaliści są także w stanie zbadać przebieg ciąży naszego zwierzątka lub też całkowicie jej zapobiec poprzez kastrację.
Zarówno w naszym kraju jak i zagranicą jednostki medyczne świadczące usługi weterynaryjne o każdej niemalże dnia i nocy cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz dobrą reputacją wśród klientów, którzy to mają pewność, iż ich pupile w każdej chwili mogą znaleźć się w dobrych rękach, zwłaszcza w sytuacji, gdy problem zdrowotny jest na tyle poważny, że właściciel nie jest w stanie samodzielnie pomóc zwierzęciu poprzez podanie odpowiednich leków czy wykonanie zastrzyku. Wraz ze wzrostem ilości rzeczonych instytucji zwiększa się także konkurencyjność rynku weterynaryjnego, co dla posiadaczy zwierząt jest informacją ze wszech miar korzystną, jako że jednostki pogotowia zabiegać muszą o swoich klientów czy to poprzez obniżenie cen świadczonych usług czy też – poszerzenie oferty o wysoce specjalistyczne badania i zabiegi. Jeżeli więc nasz pupil zachowuje się inaczej niż zwykle, jest ospały, poddenerwowany lub agresywny, nie czekajmy ani chwili dłużej i powierzmy go opiece pracowników pogotowia weterynaryjnego! Możemy dzięki temu zadbać o zdrowie a niejednokrotnie nawet ocalić życie naszego zwierzątka.

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote