Prestiżaki

Prestiżowy Portal Prasowy

podatki i biznes
finanse i biznes

Uproszczone zaliczki na podatek dochodowy prezentem od fiskusa. Przedsiębiorcy mogą na tym skorzystać

Uproszczone zaliczki na podatek dochodowy prezentem od fiskusa. Przedsiębiorcy mogą na tym skorzystać

Przedsiębiorcy, którzy planują w 2014 roku wysokie dochody powinni do 20 lutego złożyć deklaracje o rozliczaniu się w formie uproszczonych zaliczek podatkowych. To wyjątkowa szansa na uzyskanie korzyści z fiskusa.

Niestety z rozliczania podatków w tej formie mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i rozliczające się na zasadach ogólnych lub według stawki liniowej. Oznacza to, że na wybór tej formy rozliczania nie mogą liczyć początkujące firmy oraz podmioty prawne.

Warunkiem jest również prowadzenie firmy co najmniej od 2011 roku i wykazując w tym okresie dochód. Podstawą uzyskania możliwości wpłacenia zaliczki jest podatek zapłacony w okresie ostatnich 2-3 lat.

To korzystny sposób rozliczania się z podatku szczególnie dla firm, które planują w tym roku duży wzrost przychodu. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na rozliczanie w formie zaliczki płaci bowiem w każdym miesiącu 1/12 podatku od dochodu sprzed kilku lat. Oznacza to, że im większa różnica w osiąganych zyskach tym bardziej opłacalne jest to rozwiązanie.

Osoby fizyczne mogą liczyć na duże profity podatkowe

Przedsiębiorcy nie mogą samodzielnie wybierać podstawy do obliczenia dochodu lecz decyduje o tym fiskus. Urząd skarbowy jako podstawę bierze rok 2011 w przypadku firm, które w 2012 roku nie osiągnęły zysku.

Osoby, które chcą skorzystać z tego sposobu rozliczania się muszą podjąć szybko decyzję, gdyż pozostało już niewiele czasu na wybranie tej opcji. Urzędy skarbowe przyjmują bowiem deklarację tylko do 20 lutego.

Przedsiębiorca może złożyć deklarację tylko do 20 lutego

Eksperci rynku prognozują, że w 2014 roku nastąpi wzrost gospodarczy z którego skorzysta wiele podmiotów. Ma się również zmniejszyć stopa bezrobocia oraz zwiększyć obroty w wielu branża. Może więc się okazać, że to rozwiązanie rozliczenia podatku będzie darmowym kredytem od fiskusa.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes