Prestiżaki

Prestiżowy Portal Prasowy

wykończenia wnętrz
dom

Wykończenia wnętrz co musisz wiedzieć?

Wykończenia wnętrz wcale nie muszą być zadaniem żmudnym i monotonnym – wystarczy odrobina kreatywności, pasji i wolnego czasu, a zwyczajny pokój lub przestrzeń biurową przemienić możemy w miniaturowe arcydzieło, od którego nie będą mogli oderwać wzroku odwiedzający.

Jak tego jednak dokonać? Między innymi korzystając z przedstawionych w niniejszym artykule porad udzielonych przez ekspertów z krakowskiej firmy „LUKIMAR”.

Zacznijmy od ścian, które to stanowią jedną z najistotniejszych i największych ozdób całego pomieszczenia. Ich właściwe wykończenie nada pokojowi lub przestrzeni biurowej unikalnego charakteru. Najprostszym z rozwiązań jest ich pomalowanie na kolor odpowiadający specyfice pomieszczenia. Obecne trendy w aranżacji wnętrz zorientowane są także na stworzenie kontrastu. Spróbujmy połączyć ze sobą niestandardowe kolory. Doskonale sprawdza się mieszanka czerni i bieli, natomiast osoby bardziej odważne mogą pokusić się na przykład o połączenie koloru jasnopomarańczowego ze stonowanym fioletem lub też zdecydować się na dwukolorowy mariaż pomiędzy kojącą zielenią a przykuwającą uwagę czerwienią. Osoby o bardziej konserwatywnym podejściu do aranżacji wnętrz zachęcamy do wyłożenia ścian listwami – są one montowane do listwy przymocowanej bezpośrednio do ściany, zapewniając dodatkową izolację akustyczną i cieplną. Co równie ważne, sprawiają one, że pokój zyskuje klasyczny wygląd i ekskluzywny charakter. Warto rozwiązanie to rozważyć przede wszystkim tworząc od podstaw lub remontując osobiste biuro.

Równie istotne są podłogi. Przez lata pokutowało przekonanie, iż najlepszym rozwiązaniem jest wyłożenie jej drewnianymi panelami zakończonymi przy ścianach ozdobnymi listwami. Obecnie jednak zauważyć można, że trend ten powoli przechodzi do lamusa. Królować zaczynają stonowane, antypoślizgowe płytki ceramiczne. Powodem tego stanu rzeczy jest przede wszystkim łatwość ich montażu oraz demontażu, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku, kiedy planujemy zainstalować w danym pomieszczeniu system ogrzewania podłogowego.

Nie należy także zapominać o dodatkach. Eksperci podkreślają, że nie powinno się przy wykańczaniu wnętrza decydować się na nadmierną ilość sztucznego światła. Dłuższe przebywanie w nadmiernie doświetlonym pokoju może powodować ból oczu, zmęczenie oraz migrenę. Zamiast takiego rozwiązania warto zdecydować się na pomalowanie ścian na stosunkowo jasny kolor lub też usunięcie zasłon zakrywających okna i tym samym blokujących promieniom słonecznym dostęp do pomieszczenia. W sytuacji, gdy pragniemy optycznie poszerzyć pokój lub biuro, w jego newralgicznych miejscach umieścić należy znacznych rozmiarów lustra ścienne. Stworzą one poczucie przestrzeni i komfortu, co z pewnością uprzyjemni spędzanie wolnego czasu w pomieszczeniu czy też pracę w nim. Zadbajmy także o estetykę i ostateczne szlify przy wykańczaniu danego wnętrza – postarajmy się, aby wszelkie gniazdka elektryczne, wyłączniki oraz rolety przymocowane do ram okien pochodziły z jednej serii. Stworzy to poczucie integralności wystroju, my natomiast unikniemy sytuacji, w której jeden z elementów przyciąga nadmierną uwagę osób przebywających w pomieszczeniu.

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote